RESULTS

Mens Final

POSITION TEAM NAME TIME
1ST ZANZIBAR DRAGONS 00 57 01
2ND SOLACE MAN 00 57 10
3RD SHADWELL A 00 58 38
4TH SHADWELL B 01 03 96
5TH SABEEL 01 17 05
6TH TAWHID FOUNDATION 01 22 39

Womens Final

POSITION TEAM NAME TIME
1ST SISTERS CLUB 01 09 26
2ND SOLACE LADIES 01 09 62
3RD NOORUL ISLAM SISTERS 01 12 48
4TH TEAM MC WOMEN 01 14 36
5TH FORGOTTEN WOMEN 01 21 36
6TH TEAM UMM ANISA AL NOOR 01 32 54

Mens Rounds

POSITION TEAM NAME ROUND 1 ROUND 2 FASTEST
1 SOLACE MEN 00:56.00 00:54.00 00:54.00
2 ZANZIBAR DRAGONS 00:56.00 00:58.00 00:56.00
3 SHADWELL DRAGONS A 01:01.00 00:59.00 00:59.00
4 SHADWELL DRAGONS B 01:04.00 01:01.00 01:01.00
5 TAWHID FOUNDATION 01:27.00 01:04.00 01:04.00
6 SABEEL 01:18.00 01:05.00 01:05.00
7 MASJID TAWHID LEYTON 01:17.00 01:07.00 01:07.00
8 AL ANSAR 01:13.00 01:09.00 01:09.00
9 AL BURAK BOAT 1 01:19.00 01:09.00 01:09.00
10 ALAMIYA SCHOOL 01:26.00 01:11.00 01:11.00
11 HUMAN AID BROTHERS 01:33.00 01:12.00 01:12.00
12 SOUTH WOODFORD DRAGONS 01:22.00 01:12.00 01:12.00
13 SERVING HUMANITY FOUNDATION 01:26.00 01:14.00 01:14.00
14 AL MISBAAH ACADEMY 01:16.00 01:15.00 01:15.00
15 YASEEN YOUTH BOAT 1 01:18.00 01:15.00 01:15.00
16 TEAM MC MEN 01:20.00 01:16.00 01:16.00
17 HUMAN APPEAL 1 01:27.00 01:16.00 01:16.00
18 TEAM DH 01:22.00 01:17.00 01:17.00
19 AL BURAK BOAT 2 01:18.00 01:17.00 01:17.00
20 HOPE FOR THE NEEDY 01:21.00 01:17.00 01:17.00
21 RIVER 2 THE SEA 01:21.00 01:17.00 01:17.00
22 TEAM IKHWA 01:17.00 01:17.00 01:17.00
23 AL NOOR PRIMARY 01:17.00 01:20.00 01:17.00
24 DAR AL ARQAM 1 01:27.00 01:18.00 01:18.00
25 WLIC SEALS 01:18.00 01:20.00 01:18.00
26 EPPING SCOUTS MEN 01:24.00 01:18.00 01:18.00
27 ETHAR RELIEF MEN 01:26.00 01:19.00 01:19.00
28 DAR AL ARQAM 2 01:20.00 01:21.00 01:20.00
29 SEVEN SPIKES 01:20.00 01:22.00 01:20.00
30 MUSLIMS IN RAIL 01:23.00 01:21.00 01:21.00
31 CLAYHALL COMMUNITY CENTRE 01:22.00 01:21.00 01:21.00
32 TEAM HAFIZ AL NOOR 01:26.00 01:21.00 01:21.00
33 SAF LIONS BROTHERS 01:21.00 01:27.00 01:21.00
34 AL IAHARAH BROTHERS 01:25.00 01:22.00 01:22.00
35 CHARITY RIGHT 01:22.00 01:24.00 01:22.00
36 HHUGS BROTHERS 01:24.00 01:25.00 01:24.00
37 TEAM RIC 01:25.00 01:29.00 01:25.00
38 BASEERA MEN 01:38.00 01:26.00 01:26.00
39 MADANI SCHOOL 01:32.00 01:26.00 01:26.00
40 GRT MEN 01:38.00 01:26.00 01:26.00
41 READ FOUNDATION 01:32.00 40:39.00 01:32.00
42 IF 01:35.00 01:42.00 01:35.00
43 BHDI BROTHERS 01:43.00 01:37.00 01:37.00
44 EX AL NOOR DRAGONS 01:40.00 01:38.00 01:38.00

Womens Rounds

POSITION TEAM NAME ROUND 1 ROUND 2 FASTEST
1 TEAM UMM ANISA AL NOOR 01:01.00 01:11.00 01:01.00
2 SISTERS CLUB 01:07.00 01:51.00 01:07.00
3 SOLACE LADIES 01:12.00 01:11.00 01:11.00
4 TEAM MC WOMEN 01:18.00 01:14.00 01:14.00
5 NOORUL ISLAM SISTERS 01:17.00 01:15.00 01:15.00
6 SAF DREAM TEAM SISTERS 01:18.00 01:54.00 01:18.00
7 FORGOTTEN WOMEN 01:22.00 01:23.00 01:22.00
8 MIKAEEL FOUNDATION 01:24.00 01:32.00 01:24.00
9 MSA DRAGONS 01:24.00 01:28.00 01:24.00
10 AL HUDA LADIES 01:26.00 01:25.00 01:25.00
11 HHUGS SISTERS 01:30.00 01:26.00 01:26.00
12 BASEERA WOMEN 01:46.00 01:27.00 01:27.00
13 ETHAR RELIEF WOMEN 01:36.00 01:29.00 01:29.00
14 AL FAYIZIN 01:29.00 01:33.00 01:29.00
15 EDEN CARE GIRLS 01:54.00 01:32.00 01:32.00
16 SMILEZ LADIES 01:38.00 01:35.00 01:35.00
17 TEAM AL NOOR ALUMNI 01:36.00 01:36.00 01:36.00
18 AL ISHARAH SISTERS 01:43.00 01:36.00 01:36.00
19 EPPING SCOUTS WOMEN 01:42.00 01:37.00 01:37.00
20 SYLHET AID LADIES 01:38.00 01:42.00 01:38.00
21 GRT WOMEN 01:39.00 01:38.00 01:38.00
22 TEAM AL NOOR PTFA 01:41.00 01:46.00 01:41.00
23 EDEN CARE LADIES 01:43.00 01:46.00 01:43.00
24 MUNTADA AID 01:45.00 01:45.00 01:45.00
25 HUMAN APPEAL SISTERS 02:06.00 02.22.36 02:06.00
Scroll to Top